ZenMate Nedir, Nasıl Kullanılır?

Sinan Yorulmaz
28.02.2014, 17:26
Yorum Yok
ZenMate

Bu yazımızda engelli sitelere kolaylıkla girmenizi sağlayan ve bir tarayıcı eklentisi olan ZenMate‘den bahsedeceğiz.

ZenMate

ZenMate, Google Chrome veya diğer Chromium tabanlı web tarayıcılarınızdaki proxy çözümlerinden faydalanmanızı sağlayan ufak bir tarayıcı eklentisi.

ZenMate’in en iyi yanı, sadece aktif olduğu tarayıcıyı etkiliyor ve böylece tüm internet bağlantısına karışmıyor oluşunun yanında bir de ücretsiz olarak dağıtılması diyebiliriz. Hızlı ve kolay bir kuruluma sahip olan program, hemen herkesin bilgilsayarında bulunması gereken bir eklenti.

ZenMate Nasıl Kullanılır?
Eklentiyi kullanabilmek için öncelikle buraya tıklayarak “Hemen İndir” butonuna bastıktan sonra Google Chrome mağazasına girip, uygulamayı tarayıcınıza kurmanız gerekiyor. Eklentiyi tarayıcınıza kurduktan sonra birde ZenMate’i aktif hale getirebilmek eklentiye tıkladığınızda açılan pencerede e-posta adresinizi yazıp “Get secured now” butonuna tıklayarak ZenMate eklentisini kendi e-posta adresinize tanımlamanız gerekiyor.

Kayıt işlemini bitirdikten sonra karşınıza çıkan mavi ekranda size bir şifre verilecek. Bu şifre, daha sonra aynı e-posta adresi ile eklentiyi başka tarayıcılarda kullanmanız için gerekli olacaktır.

Şifreyi not ettikten sonra “Got it” butonuna tıklıyoruz ve artık tüm işlemler tamamlanmış oluyor. Son işlemden sonra proxy aktif hale geliyor ve sizde engelli sitelere hiç sıkıntı çekmeden kolay bir şekilde girebiliyorsunuz.

Konuyu daha iyi kavrayabilmeniz için Tamindir tarafından hazırlanan şu videoyu izleyebilirsiniz:

Sosyal ağ hesaplarımızı takip ediyor musunuz? Etmiyorsanız tıklayın.

Yazar Bilgileri

Sinan Yorulmaz sinanyorulmaz@teknolojio.com
Teknolojio'nun kurucusu olarak rol alan yazar, elektronik sistemlere olan ilgisi ve teknolojinin her alanını yakından takip etmesi ile tanınır. Özellikle üniversitelerde düzenlenen robot yarışmalarında boy göstermeyi sever.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

Genel - Gündem - Teknoloji - İnternet - Bilgisayar - Yazılım - Donanım - Sosyal Medya - İnceleme - Mobil - Tüketici Elektroniği - Otomobil - Oyun - Sinema - Web Araçları