Oyun 12 Kasım 2015, 03:56
popmundo

Popmundo nedir?

Popmundo ana teması müzik olan bir role play (rol yapma) oyunudur.Oyun kategori olarak hayat smilasyonu kategorisine giriyor.Ana mantığı bir grup kurup yada herhangi bir gruba üye olup konserler vermek, single/albüm çıkarmak, yarışmalara katılmak ve daha niceleri.. Ne kadar oyunun ana teması müzik desekte oyunun bolca alt dalı var.Bunlara örnek olarak suç, tıp, politika(valilik, başyargıçlık, defterdarlık vs.), polislik, özel ajanlık, yargıçlık gibi meslekler mevcut.Oyunda kitabını okuyarak öğrenebileceğimiz birsürü yetenek mevcut.Bu yetenekler grubumuzda başarılı konser vermek için yada çeşitli şartları tamamlamak için öğrenilir.

Örnek yetenekler: Temel Dansçılık, Profesyonel Dansçılık, Temel Sanat ve Tasarım, Temel Telli Ensturmanlar, Elektrogitar çal, Davul Çal, Temel Ateşli Silahlar

Bir yeteneğin kitabını okuduktan sonra o yetenek 0*-5* arası derecelendirilir.Bir yeteneği 5*’a kadar geliştirirseniz o yetenekte usta olursunuz.Sonrası yoktur yani o yeteneğin.

Ne kadar gerçekçi?

Boşuna hayat smilasyonu demiyoruz! Oyundaki mekanlar; parklar, barlar, restoranlar, spor salonları aklınıza gelecek gerçek hayatta bulunan mekan türlerinin çoğu oyunda mevcut.Üstelik bu mekan türlerinin sahipleri ya şehir yönetimi yada sizin benim gibi oyuncular olabiliyor

İşlettiğiniz mekanlara CEO, temizlikçi, satış elemanı gibi işçi pozisyonlarını işe alabiliyorsunuz.Ayrıca oyunda diğer karakterler ile etkileşimde bulunabiliyorsunuz.Günlük ilgilenme seçenekleri, fotoğraflarını çekme üzerlerinde eşya kullanabilme.

Yukarıdaki resimde oyunda yer alan oğlum ile günlük olarak ilgileniyorum.Gördüğünüz gibi arkadaşlığımız gayet iyi seviyede.İkimizde VİP olduğumuz için aynı şehirde olmasak bile birbirimizi arayabiliyoruz.Günlük 3 ilgilenme seçeneğimiz var.

Başarı Sistemi

Oyunda dediğimiz gibi birçok alan var, ve tabi bu alanın ödülleri.Bu başarı sistemi Playstation’da yada Xbox’ta ki gibi şunu şunu yapınca gelen başarılardır.Ancak karaktere genelde ilk izlenimi Popmundo’da bu başarı puanları verir.Yani Popmundo’da başarı puanlarına önem veren çoktur.Oyundaki başarılarda alanlara ayrılmış durumda,

Müzik başarılarının sadece bir kaçı;

Oyunda vereceğiniz konserler, çıkaracağınız albümler/singlelar dahilinde alabileceğiniz başarılar mevcuttur. Her konserin bir derecesi, skoru vardır. Bu skora göre başarı alabilirsiniz. Misal grubumla ilk düzgün konserimi verdiysem karakter profilime 10 puanlık turuncu konser başarısı ekleniyor.

Tıp başarılarının bir kaçı;

Oyun sadece müzik ile sınırlı değil. Birkaç tıp yeteneği öğrenmeniz halinde hasta iyileştirmekte mümkün. Hasta iyileştirmek için tıbbi birkaç eşyaya ihtiyacımız var. Mesela iğne, kan örneği alıcı vs. İyileştirdiğimiz belirli sayıda hastalarda oyun bize başarı rozeti hediye ediyor.

Ailevi başarılarının bir kaçı;
Oyunda evlenmek, evlenip boşanmak, çocuk yapmak mevcut. Her karakter 18 yaşına geldikten sonra ister hemcinsiyle ister karşı cins ile evlenebilir. Bu evlilik işlemleri 10 gün sürüyor. 10. günde çiftler evlenebilir yada ilerki bir tarihte evlenebilirler. Tabii ki nikah memurunun (din adamının) onayı gerekli.

Graffiti başarıları;
Spreyinizi kapıp şehir mekanlarını istediğiniz imza ile boyayabilirsiniz. Oyunda eskiden bu suçtu ancak artık yasallaştı. Binlerce kişi bulunduğu mekanda sizin imzanızı görebilir!

Zombi avı başarıları;

Her yılın 28. günü (popmundoda 1 yıl 56 güne denk gelir) londrada ölüler günü için mezarlık patikasının kapıları bizler için açılır! Tüfeklerini, kovanlarını, ağrı kesicilerini kapan herkes kendini biranda zombilerin içinde bulur!

Mesleki başarılar (Polis,Özel Ajan);

Size demiştim değil mi? Ne kadar gerçekçi ve geniş bir oyun diye?! Oyunda özel ajanlık, kıdemli polis memurluğu yapmak mümkün. Hırsızlık yapan suçluları tutuklayabilirsiniz.

Mesleki başarılar (Din Adamı);
Çiftlerimizin nikahını kıyarak bu başarılara sahip olabilirsiniz. Her din adamının Temel Din yeteneğine sahip olması gerekmektedir ve ardından nikah beklemelidir.

Yangın söndürme başarıları;

Suçlular tarafından çıkarılan yangınları yangın söndürme tüpü ile anında söndürmek mümkün. Tabii bu kahramanlığınız karşılıksız kalmıyor. Başarı rozetine sahip oluyorsunuz.

Fotoğrafçılık başarıları;

Oyunda her hafta pazar günleri güncellenen bir Paparazi Sıralaması vardır. Şöhreti en yüksek 40 kişi bu listeye girer ve fotoğraf makinesiyle en iyi fotoğrafı çeken başarıya sahip olur.

VİP Üyelik

Popmundoyu oynamak tamamen ücretsizdir.Fakat oyunun bize Premium özellikler sunduğu bir VİP üyelik sistemi var.Bu VİP üyelik gerçek para ile alınan 3 yada 12 ay süren bir üyelik sistemidir.Bu sayede bir çok VİP üyelik isteyen meslekte çalışabilceksiniz, bloglar yazabileceksiniz aynı şehirde olmadığınız arkadaşlarınızı telefonunuz ile arayabileceksiniz. Ve daha nice özellik VİP Üyelikte!

Oyundan bir adet fotoğraf daha;

Ben kimim?

Ben; Rafael Ocean (573496), ve oğlum Daniel Ocean (1186453) Rehberde size azda olsa birşeyler anlatmak istedik, oyunu tanıtmaya çalıştık.Umarız yardımcı olmuşuzdur!

Eğer oyunu sevdim, oynamak isterim derseniz buyrun kayıt linki ;
www.popmundo.com

Popmundo

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (26)

 1. Eskiden ne oynardik be 😀

  Cevapla
 2. Bu oyun hala yasiyor mu :O

  Cevapla
 3. Aylin

  Gercekcilikte son nokta resmen helal olsun POPMUNDOOOOOOOOOO!!!

  Cevapla
 4. efsane oyun diye ben buna derim :ddd

  Cevapla
 5. Aslı Soytürk

  bu oyun benim için v1’in sonlanmasıyla bitti. ne oynardım…

  Cevapla
 6. Ece Bal

  Popmundo’nun değeri bilinmiyor…

  Cevapla
 7. Nazlı Güner

  Popmundo’yu özlüyorum ama kullanıcı adımı hatırlamıyorum keşke geri dönebilsem. 🙁

  Cevapla
 8. Oğulcan Gök

  Sanırım yeni bi pvp sistemi açılmış… denemek lazım

  Cevapla
 9. Güner Mutlu

  Müzik kariyerinde zirvelere oynamıştım be 😀

  Cevapla
 10. Esma Dost

  Eğer karakterimi tanıyan varsa ulaşssın.. 505905

  Cevapla
 11. Semiha Gök

  VIP üyelik sahibi olmak istemişimdir hep şu oyunda 😀

  Cevapla
 12. Tayfun Kırmızı

  oynamadım daha önce ama ilgimi çekti

  Cevapla
 13. Berk Öztürk

  Ah popmundo 😀 Zamanında eşim çocuklarımı bana vermemişti, bırakmıştım 😀

  Cevapla
 14. Can Semis

  sıkılmıştım bırakmıştım ama geri dönebilirim çok şey gelmiş 😀

  Cevapla
 15. Yasemin Ulusoy

  Bu oyunla büyüdük be

  Cevapla
 16. Reyhan Cansever

  Yaaa ben bu oyunu çok özledimm geri dönmek istiyorummm =(

  Cevapla
 17. Emre Barut

  Çok iyi başarılar gelmiş geri dönesim geldi 😀

  Cevapla
 18. Cansel İsenç

  Sevgilimle oynardık bu oyunu orda da evliydik 😀

  Cevapla
 19. Bartu Kızılırmak

  Çok süper bi oyunnn :D:D

  Cevapla
 20. Ulaş Üstün

  Ben hiç özlemiyorum açıkçası 😀 Zamanında çok canımı yakmışlardı…

  Cevapla
 21. Mehmet Deniz Eren

  iyi insanlar da var, kötüleri de… popmundo güzeldi v1’de…

  Cevapla
 22. Neslihan Kuru

  Ya çok özledimmmmmmm, geri dönsem mi acaba 😀

  Cevapla
 23. Gökçe Kuruçay

  3279591 yeniyiiim mesaj atınn

  Cevapla
 24. Mehtap Öz

  Hırsız sistemi yeni gelmiş ilgimi çekti geri mi dönsem: DD

  Cevapla
 25. darkpOOwer

  Kesinlikle tavsiye ediyorum popmundoyu gercekten yillarim burada gecti muhtesem bir oyun. gercekciligini tahmin bile edemezsiniz 😀

  Cevapla
 26. Bak ben kaçırmışım bu oyunu oynayamadım. Keske zamanında bıraz daha fazla tanıtımı olsaydı..

  Cevapla

Yorum Yap