Oyun 14 Haziran 2015, 12:24
PES 2013

PES 2013 “Rld.dll Bulunamadı!” Hatasının Çözümü

Konami firması tarafından geliştirilen ve futbol severlerin vazgeçilmez oyunu olan PES 2013’de sıklıkla rastladığımız bir hatanın çözümünden bahsedeceğiz bugün. “Rld.dll Bulunamadı” hatası. 

Bu hata, bilgisayarınızın güvenlik yazılımının veya sonradan yüklediğiniz antivirüs programlarınızın PES 2013’ün çalışması için gereken “rld.dll” dosyasını bir tehdit olarak algılayıp silmesinden kaynaklanıyor. İlk yapmanız gereken, Windows 8 kullanıyorsanız “Windows Deffender“i devre dışı bırakmak ve yüklediğiniz antivirüs programını devre dışı bırakmak olacaktır.

Eğer antivirüs programınızı kapatmazsanız, “rld.dll” dosyasını tekrar atsanız bile dosya yeniden silinecektir. Bunun için ya programı kapatmanız, ya da kullandığınız programın uygun yönergelerini takip ederek “rld.dll” dosyasını güvenli olarak tanımlamaktır. Böylece program dosyayı silmeyecektir.

Rld.dll Dosyası Nasıl Yüklenir?

Öncelikle yazının sonunda indirme bağlantısı bulunan “rld.dll” dosyasını indirin. Sonrasında indirdiğiniz bu dosyayı “C:\Program Files (x86)\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2013” dizinine, yani PES 2013’ün kurulu olduğu yere atın. Sonrasında oyununuzu tekrar çalıştırıp oynayabilirsiniz.

İndir: PES 2013 Rld.dll Dosyası
RAR Şifresi: teknolojio

Yorum Yap