Oyun 14 Haziran 2015, 11:51
Crysis 3

Crysis 3 & FIFA 13 “rldea.dll” Hatasının Çözümü

Crysis 3 ve FIFA 13 başta olmak üzere bir çok oyunda sıklıkla rastladığımız bir durumdur “rldea.dll” dosyasının bulunamaması. Bu dosyanın bulunamamasının sebebi ise bilgisayarımızın güvenlik yazılımı veya bizim yüklediğimiz antivirüs programlarının bu dosyayı bir tehdit olarak algılaması ve silmesi. Dosya silinince haliyle oyunda gereksinim duyduğu dosyaya ulaşamıyor ve oyun açılmıyor.

Bu noktada “rldea.dll” dosyasını tekrar indirip, oyunun bu dosyayı çağırdığı yere atmanız gerekiyor. Bunun için öncelikle yazımızın sonundan bu dosyayı indirip, aşağıdaki yönergeleri okumanız gerekiyor.

Crysis 3 İçin Hatanın Çözümü

Eğer bir Crysis 3 oyuncusuysanız, indirdiğiniz “rldea.dll” dosyasını “Windows/System32” klasörünün içerisine atmanız yeterli olacaktır. Sonrasında oyuna rahatlıkla girip, oynayabilirsiniz.

FIFA 13 İçin Hatanın Çözümü

Hatayı FIFA 13 için alıyorsanız bu sefer indirdiğiniz “rldea.dll” dosyasını oyunun kurulu olduğu dizine atmanız gerekiyor.

Tabi tüm bu işlemleri yaparken antivirüs programınızın kapalı olduğundan emin olun. Aksi takdirde “rldea.dll” dosyası tekrar silinecektir.

İndir: “rldea.dll” Dosyası
RAR Şifresi: teknolojio

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Yunus Emre Yılmazer

    S.a Sinan Abi windows 8 bilgisayara crysis 3 ü kurdum rldea.dll hatası verdi virüs programını kapatıp dll dosyasını indirdim system 32 nin içine attım ama sorun çözülmedi hala aynı hatayı veriyo nasıl çözebilirim ?

    Cevapla

Yorum Yap