Genel 9 Haziran 2015, 10:40
ASUS Zenfone 5

ASUS Zenfone 4/5/6 için Android 5.0 Lollipop Güncellemesi

Bundan tam 7 ay önce güncelleme tarihi olarak geçtiğimiz ayı gösteren ve geçtiğimiz ayda yetişmediğinden dolayı bu ayı gösteren ASUS, nihayet Zenfone 6, Zenfone 5 ve Zenfone 4 modelleri için Android 5.0 Lollipop güncellemesini yayınladı. ASUS, güncellemeyi geç çıkartsa da, tüm modelleri için çıkarttığından kullanıcılarını sevindirdi.

Android 5.0 güncellemesi, henüz OTA üzerinden sunulmadı fakat manuel olarak güncellemek isteyenler için indirme linkleri, ASUS sunucularındaki yerini aldı.

Zenfone cihazlarınızı yeni sürüme güncellemeden önce mutlaka fotoğraf, rehber vb. önemli gördüklerinizi ve hatta uygulamalarınızı da yedekleyin. Daha sonra ASUS tarafından sunulan en son güncellemelerin yüklü olduğundan emin olun. (Bunun için yazılım güncelleştirme menüsünü ziyaret etmeniz yeterlidir.)

Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Nasıl Yapılır?

 1. Yazımızın sonundan kullandığınız cihaza uygun güncelleme dosyasını indirin.
 2. İndirdiğiniz dosyayı hiç açmadan cihazınızın ana dizinine atınız. (USB aracılığıyla cihazınızı bilgisaya bağlamanız ve “Dahili Depolama Birimi”ne atmanız gerekiyor. SD Kart’a atmayınız.)
 3. Sonrasında “Ayarlar > Hakkında > Yazılım Bilgisi” kısmını ziyaret etmeniz gerekiyor. (Burayı ziyaret ettiğinizde cihazınızın durum çubuğunda bir ünlem işareti belirecek ve güncelleme olduğunu söyleyecek. Fakat bazen direkt olarak güncellemeyi algılıyor ve bu kısmı ziyaret etmeye gerek kalmıyor.)

Bu adımları yaptığınız takdirde Zenfone cihazınız güncellenmeye başlayacaktır. Güncelleme biraz uzun sürüyor, bundan dolayı cihazınızı sakın kapatmayın. Güncelleme sırasında takıldığını sanıp cihazınızı kapatırsanız Hard Brick yapabilirsiniz. Bununda çözümü olmasıyla birlikte bazen geri döndürülemeyen bir hale girebilir cihazınız.

İndir: Android 5.0 Lollipop Güncellemesi WW_3.23.40.52 (ASUS Zenfone 6)
İndir: Android 5.0 Lollipop Güncellemesi WW_3.23.40.52 (ASUS Zenfone 5)
İndir: Android 5.0 Lollipop Güncellemesi WW_7.3.3 (ASUS Zenfone 4)

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (4)

  • Olmaması imkansız, bizzat kendime ve çevremdeki kişilere uyguladım. Eğer yazılanları birebir yaptıysanız ve üstte ünlem şeklinde güncelleme belirmediyse; cihazınızın otomatik olarak gelen son güncellemeleri aldığından emin olun. Aksi takdirde güncellemeyi yapamazsınız.

   Cevapla
 1. facebook paylaş butonu neden yok..?

  Cevapla

Yorum Yap