Android’de Ekran Görüntüsü Kaydetme Uygulaması: Screencast Video Recorder

İlker Güldalı
13.08.2013, 00:15
Yorum Yok
Screencast Video Recorder

Android telefon ve tabletlerde ekran görüntüsünü .png formatında yani resim dosyası olarak kaydede bilmekteyiz. Birçok Android cihaz bunu desteklemekte fakat video formatında görüntü yakalamak istediğimizde ise mobil işletim sistemi yardımcı olamıyor. Bu durumda ise farklı uygulamalar yardımcı olmakta. Screencast Video Recorder, ekran görüntüsünü video formatında kaydetmemize olanak sağlayan birkaç uygulamadan biri.

Screencast Video Recorder

Screencast uygulaması ile ekran görüntüsü çekmenin yanı sıra ekran görüntüsünü video olarak kaydetmemize olanak sağlıyor.

Uygulamayı kullanmak için Android telefon yada tabletinizin Root‘lu olması gerekmekte. Bunun yanı sıra geliştiricinin notları arasında Galaxy Nexus ve Tegra 2/3 işlemcili cihazlarda çalışmayacağı, Galaxy S3 model cihazlarda yüksek ayarlarda kayıtın gerçekleşmesi gerektiği ve son olarak ICS+ cihazlarda HW Overlay’ler kaldırılmalı ve GPU görüntülenmeye zorlanması gerektiği bilgisi bulunmakta.

Uygulama aynı zamanda ses kaydıda yapabilmekte. Bu sayede kullanıcıların sesi farklı bir cihazla kaydetmelerine gerek kalmıyor. Screencast uygulaması saniyede çekilen kare (fps) ayarlamalarını kullanıcılara sunuyor. Çekilen görüntüler Facebook, Google+, Youtube gibi sosyal ağlarda paylaşmak mümkün.

Screencast Video Recorder uygulamasını Google Play üzerinden 3,99$ fiyat ile satın alabilirsiniz.

Satın Al: Screencast Video Recorder

Sosyal ağ hesaplarımızı takip ediyor musunuz? Etmiyorsanız tıklayın.

Yazar Bilgileri

İlker Güldalı ilkerguldali@teknolojio.com
Teknoloji ve internet konularındaki merakını klavyeye döken genç yazar, yeni gelişmeleri takipçilere aktarmaktadır. Mobil cihazlar ve mobil işletim sistemi olan Android ilgi alanındadır.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

Genel - Gündem - Teknoloji - İnternet - Bilgisayar - Yazılım - Donanım - Sosyal Medya - İnceleme - Mobil - Tüketici Elektroniği - Otomobil - Oyun - Sinema - Web Araçları